03

Фізична реабілітація

Фізична терапія - є невід'ємною та надважливою складовою роботи Центру. Повноцінне функціонування рухового апарату є ключовим у понятті «здорова людина». Окрім своє основної функції по відновленню, корекції та підтримки втраченої  рухової діяльності,  ми зосереджуємо увагу на  необхідності застосування  фізичної терапії при “невидимих пораненнях”  -  проявах  психотравми та наслідках дії вибухової хвилі на мозок: легкої черепно-мозкової травми (лЧМТ) та посткомоційного синдрому.

Фізична активність — обов'язкова умова для розвитку нейропластичності. За даними Школи громадського здоров'я Гарвардського університету, фізичні вправи стимулюють нейрогенез або утворення нових нейронів у мозку.Вони впливають на дихання, насичення мозку киснем, координацію, моторику тощо. Рух сприяє не тільки фізичному здоров’ю, він життєво важливий для коректної роботи мозку. Згідно рекомендацій ВООЗ необхідно отримувати 150 хвилин на тиждень  фізичної активності, що  покращує навички мислення, обробку інформації, управління стресом, пам’ять, успішність і можуть допомогти запобігти або контролювати психічні захворювання і нейродегенеративні розлади.

Окрім використання фізичної активності для запуску процесів нейропластичності, фізична терапія є невід'ємним методом в корекції окремих порушень після лЧМТ та посткомоційного синдрому:  вестибулярна реабілітації при вестибулярних розладах (вестибулярний тренінг),  робота з головними болями напруження, корекція спазмів мускулатури та м’язових асиметрій (міофасціальний реліз, м’язова релаксація за методом Фельденкрайза тощо).

Інші методи роботи

01.

Психологічний
юніт

02.

Медикаментозне лікування

04.

Соціальна
робота